Hakan TOPUZOĞLU

"E-Ticaret ve Sosyal Medya Uzmanı"

Teknoloji Danışmanlığı

 

Bugün iş dünyasında başarılı olmanın yolu, insan gücü ve zaman gibi iki önemli faktörü etkili bir biçimde kullanabilmekten geçiyor. Bu da ancak teknolojiden doğru şekilde faydalanabilmeye bağlıdır. Bilişimden pazarlamaya, üretimden muhasebeye geniş bir alanda size teknolojik danışmanlık ve otomasyon fırsatlarını size anlatmak için buradayız.

“Teknolojik danışmanlık” hizmetinde müşterinin ihtiyaçlarının doğru olarak tespit edilmesi ve gerek zaman, gerekse de maliyet açısından en uygun çözümün bulunması konusunda size çözüm ortağı oluyoruz.

  • Kullandığınız yazılımların en uygun biçimde lisanslanmasını sağlamak

Kullandığınız yazılımların hem en uygun zamanda hem de şirket ihtiyaçlarına en uygun şekilde güncellenmesini sağlayarak size kısa ve uzun vadede maliyetleri düşürücü etki gerçekleştirir. Yazılım lisanslama danışmanlığı sayesinde şirketiniz için ürünlerin en uygun versiyonları sizin için seçilir. Bu sayede gereksiz özellikler içeren ve(ya) yanlış yazılımlar alıp çalışanlarınızın verimini düşürmediğiniz gibi fiyat avantajı da sağlamış olursunuz. Ne de olsa yazılım şirketleri size ürünün en pahalı versiyonunu satmak isteyecektir. Uzun vadede ise yazılım lisanslama danışmanlığı size ilerisi için en geniş upgrade yelpazesi olan ürünleri seçme konusunda şirketinizin gelecekte oluşacak ihtiyaçları doğrultusunda yardımcı olarak bu konuda da verimliliği arttırır ve yanlış ürün seçimi konusundaki hatayı en aza indirir.

  • Özel yazılım projelerinizin iş takibini ve gözetimini yapmak

Yazılım geliştirme uzmanları ve projenin büyüklüğüne göre genişleyebilen tecrübeli ekibi ile her tür özel yazılımlarınızda sizlere öneriler getirerek, halihazırda bulunan yazılımları şirketiniz için daha amaca yönelik ve verimli hale getirir. Böylece zamanında satın alınmış ve artık tam olarak işinizi görmeyen ürünler birkaç değişiklik ile en güncel hale getirilir. Böylece siz de yeni yazılımlar alma zahmetinden kurtulmuş olursunuz.

  • Donanım alımında tavsiyelerde bulunmak

Donanım alanında uzman ekibimiz ile şirketinizde kullanılan bilgisayar parçaları, printer, network donanımı gibi ürünler konusunda sizlere önerilerde bulunarak, size ahenk içinde çalışacak, sorun çıkarmayan bir sistem kurulumu sağlar. Böylece siz de tamamen işinize odaklanarak bilginiz dahilinde bulunmayan ve müdahalesi çok da kolay olmayan donanım sorunlarıyla karşılaşmazsınız.

  • Mevcut donanımınızın upgrade işlemlerine yardımcı olmak

Bazı durumlarda elinizde bulunan ürünlerin yükseltme işlemi yeni donanım satın almaktan daha uygun olabilir ya da şirketiniz kısa vadede büyük alımlar yapmak istememe gibi bir durumla karşılaşabilir. Bu durumda daha düşük konfigürasyonlardaki makinaları yenileri ile değiştirmek için size teknoloji yardımı yaparak kısa vadeli de olsa en uygun çözümleri geliştiriyoruz.

  • Yerel ve geniş ağ kurulumunuzun yapılmasını sağlamak

Artık her şirket için gereklilik haline gelen ve en çok sorun çıkaran şirker içi ağlar Netiket’in ağ donanımı ve yazılımı konusunda uzman kadrosunun ve teknisyenlerimizin yardımı ile sizin için sorun olmaktan çıkacaktır.

  • Web sitenizin tasarım içerik danışmanlığı ve site gözetmenliğini yapmak

Şirketinizin dışarıya açılan pazarlama kanallarından en önemlisi olan web sitenizin her zaman güncel kalması ve gerektiğinde kendi şirket çalışanlarınız tarafından ilk elden en hızlı şekilde güncellenmesi gerekmektedir. Birçok şirkete sunduğumuz özelleştirilebilir içerik yönetimi modülleri ile web teknolojileri konusunda hiçbir bilgisi olmayan personelin bile web sitesini birkaç dakika içinde en hızlı şekilde güncelleyebilmesini sağlayacak çözümler üretir.

Bunun yanında sitenin görsel tasarımının yapılıp belli bir süre siteye teknik destek de yine kadromuz tarafından verilmektedir.

  • Gerekli durumlarda uygulamalarınızı kablosuz ortamlara taşımak

Web Teknolojilerinden sonra gelişen ortama daha hızlı ayak uydurmak için kablosuz alanlara entegrasyon konularında da hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Bu sayede şirket içinden ve internet gibi ortamlardan erişebildiğiniz bilgiler, cep telefonunuzdan ve cep bilgisayarlarınızdan da her zaman ulaşılabilir olacaktır. Örneğin son verilen siparişin şu andaki durumu SMS yoluyla telefonunuza gelecek, yine bu sayede siz de olası bir soruna en kısa zamanda yine aynı yolla müdahale edebileceksiniz. Böylece üretiminiz siz şirket içerisinde veya nete bağlı olmadığınız bir durumda bile sorunsuz ilerleyebilecek.

  • Firmanız içerisinde kullanılmak üzere daha etkili bir saklama, yedekleme ve raporlama sistemi hazırlamak

Firmanız içerisinde gereksiz kırtasiye ve kağıt masraflarından kurtulmak, dosyalarınızın daha kolay yedeklenmesini ve daha sistemli bir şekilde saklanmalarını sağlamak tarafımızdan önerilecek programlar ile mümkün.

Bu sayede bütün bu masraflardan kurtulan şirketiniz dosyaların en güvenli ve en verimli şekilde saklanmış haline kavuşmuş olacak, erişim izinleri gibi ayarlarla istediğiniz kullanıcının sadece istenen dosyalara erişimini sağlayarak sistem üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız.

Dosyalarınızın yedeklenmesi de önereceğimiz program ile tek tuşa tıklama sonucu yapılabilecek ve bu dosyalar şifrelenerek güvenli ortamlara aktarılabilecektir.

  • Google Adwords Danışmanlığı

Google başta olmak üzere arama motorlarında ilk sayfada hatta ilk sırada çıkmak istiyorsunuz. Bu konuda herkes bir şeyler vaad ediyor ve kafanız yeterince karışık. Biz kafanızı karıştırmadan, net ifadelerle, yaptığımız ön fizibilitelerin sonucunda sitenizin ilk sayfada, ön sıralarda çıkması için çalışmalarımıza başlıyoruz. Şunu ifade edelim ki, bu konuda % 100 ifadesini kullanmak çok doğru olmamakla birlikte, doğru bütçeleme ve düzgün planlama ile sitenizin ilk sıralarda çıkmasını sağlamak mümkün olacaktır. Öte yandan sitenizi popüler hale getirmek için özel projeler, sitenizin daha çok ziyaretçi alması için oluşturulacak içerikler konusunda da yanınızdayız. Ve tabii ki sitenizin Google’da ön sıralarda çıkması için sitenizin kodlaması ve yapısı da çok önemlidir. Site kodlama ve yapısını da sizin için inceliyor, düzenlenmesi gerekiyorsa sizin için düzenliyoruz. Yeni çıkacak olan yasaya uygun hale getiriyoruz.

Geri
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
E-posta