Hakan TOPUZOĞLU

"E-Ticaret ve Sosyal Medya Uzmanı"

Teknik Danışmanlık

 

Teknik Danışmanlık alacağınız zaman, aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer bu konuda gerekli dikkati göstermezseniz daha büyük sorunların sizi bekleyeceğini hatırlatmak isteriz. Bu yazıyı okumadan, teknolojik bir işe girişmemenizi öneririz.

  • Danışmanınızdan birşey gizlemeyin danışmanınızla çalışmaya başladıktan sonra sizinle iletişim kuran müşteri portföyü hakkında sürekli bilgi verin nekadar kazandığınız hangi kelimeler veya hangi ürün satışınızın arttığı konusunda bilgi verirseniz bu size daha çok kar olarak döner eğer danışmanınızdan birşeyler gizlerseniz ekonomik veya başka şekillerde danışmanınız bunu zaten yakalayacaktır ancak danışmanınızı hangi konularda yönlendireceğinizi iyi belirlemelisiniz ve asla birşey saklamayın mutlaka iyi ya da kötü içinizde ne varsa paylaşın.
  • Google danışmanlığınızı yaptığımız şu günlerde size yardımcı olmaya çalışmaktayız .Amacımız size interneti kullanan küçüklü büyüklü firma şahıs ve kişiler müşteri çekebilmektir google seonun da espirisi budur.
  • Memnuniyet :google optimizatör yani bizler google seo adıyla müşterilerinin sitelerini istedikleri kelime kelime grubunda çeşitli teknikleri kullanarak yukarılara çalışmak hedefini gerçekleştirmek üzere tutuluruz.
  • Peki google danışmanınız size ne kazandırıyor ? Acaba ödediğiniz parayı hakediyor mu?Baktığınızda bir danışman ona ödediğiniz paranın 8-9 katını size kazandırmış olmalıdır iyi bir seocu sitenin müşterinin şirketin anlayışlarını iyi belirlemelidir.
  • Bir danışmana nekadar ücret ödenmelidir ?Google bir ev değildir bir kere yaptığınızda bir ev sizin için bitmiştir google arama motoru şu anda dünyanın en pahalı sistemidir seocular birbirlerine ve google karşı büyük mücadele verirler aktif bir alandır iyi bir danışmanla sizde güven yaratmışsa sürekli çalışmanızı tavsiye ederiz. Ücret kelimeye çalışılacak duruma ve şirketin veya şahısın güvenirliliğine göre değişir eğer şahıs ve şirket güven vermiyorsa bir şüphe sezinlediyseniz bu iki taraf içinde geçerlidir çalışmamak en iyisidir.
  • Bir google danışmanının referansları olmalıdır iyi referans sağlamak bir danışmanın kendisini ispatlaması demektir.
  • Bir danışman bir sektörden birden fazla iş alır mı?bu danışmanına göre değişir. Prensip olarak biz almıyoruz ancak almamak bize maddi zarar olarak dönsede müşterimize verdiğimiz güven paha biçilmez bir kazanç oluyor.
  • Herkese güvenmeyin bize gelen müşteri portföylerinin çoğu ya googledan banlamış ya sandboxa düşmüş daha basit anlamıyla googledan ceza yemiş sitelerle geliyorlar google da 1 hafta da birinci sıraya sokmak diye birşey yoktur onun sonu hüsrandır google ergeç gerçeği görür günümüzde internet yaşının 12 düştüğünü söylersek bu işi yaptığı söyleyen 100 kişiden en fazla 1 i bu işi gerçek anlamda bilmektedir.
  • Danışmanın ücretini zamanında yatırın bir seo link almış olabilir gerekli olan ödemelerden size bildirmedikleri ona ödediğiniz rakamın en az %35 ini götürür çünkü bu işin tamamen ekonomik tarafları vardır.
  • Danışmanınızı Tavsiye edin danışmanınızın fazla iş alması sonucunda sizi ihmal edeceğini düşünerek onu referans etmez iseniz o danışman işini iyi yaptığı için zaten müşterisiz kalmayacaktır bu durumda farklı sektörlerde yukarıya çıkmaya çalışan kişilere referans ederseniz danışman üzerinde pozitif etki yaratırsınız çünkü danışmanın bir hazmetme kapasitesi vardır onu dolduruncaya kadar zaten bir şekilde müşteri alacaktır.
Geri
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
E-posta