Hakan TOPUZOĞLU

"E-Ticaret ve Sosyal Medya Uzmanı"

Kurs Merkezleri İçin Projeler

 

Verim=Yapılan İş/Birim Zaman formülü gereğince, bilgi ve birikim israfına kaçmamaya dikkat etmeli, yapacağımız işlere de ona göre karar verebilmeliyiz.

Benim açımdan da, en büyük katma değeri oluşturabileceğim alan “Eğitim/Danışmanlık” ; olduğu için bundan sonraki çalışmalarımı bu minval üzerine kurmaya karar vermiş bulunuyorum. Kurs Merkezi bünyesindeki faaliyetlerim de bu çerçevede olacak.

Verim=Yapılan İş/Birim Zaman formülü gereğince, bilgi ve birikim israfına kaçmamaya dikkat etmeli, yapacağımız işlere de ona göre karar verebilmeliyiz.

Benim açımdan da, en büyük katma değeri oluşturabileceğim alan “Eğitim/Danışmanlık” olduğu için bundan sonraki çalışmalarımı bu minval üzerine kurmaya karar vermiş bulunuyorum. Kurs Merkezi bünyesindeki faaliyetlerim de bu çerçevede olacak.

Ünvana ihtiyaç duymaksızın, profesyonel anlayış, duygusallıktan uzak mantıklı yaklaşım çerçevesinde yapacaklarım/yapabileceklerim/yapmak istediklerimi aşağıdaki şekilde gruplandırabilirim.

 

A.            Planlama

 1. Eğitimin Kalitesi İçin Planlama
 • Bilgi alışverişinin ve beyin fırtınalarının düzenlenmesi
 • Eğitimci arkadaşların birbirini eğitmesi
 • Kurs Merkezi Yayını olarak çıkacak bir yayının hazırlanması
 • TV/Radyo Programı
 • Gazete İlavesi
 • Seminerler
 • Tüm kurs öğrencilerine yönelik Genel Tekrar Dersleri

 

 1. Öğrenci Kalitesi İçin Planlama

 

Verdiğiniz hizmetin kalitesi arttıkça öğrenci kalitesi de kendiliğinden artacaktır. Bu da piyasa hakimiyeti, fiyat belirleme rahatlığını yanında getirecektir.

 

 • Öğrenci Kampları
 • Bilgi Yarışmaları
 • Öğrencilere Yönelik İnsan Kaynakları Hizmeti
 • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
 • Farklı Alanlarda Eğitimler
 • Kişisel Gelişim Kursları
 • Pansiyon Destekli Eğitim

 

 1. Mekan Kalitesi İçin Planlama
 • Kütüphane Hizmeti
 • Etüd Salonu
 • Daha elit ortamlarda şubeleşme

Ve sonuç olarak, “Çok Özel Kurs Merkezi” nin ortaya çıkışı…

 

Yukarıda kısaca başlıklarını verdiğim alanlarda koordinasyonu sağlamak üzere çalışabilir, kitap, dergi, gazete, TV/Radyo programına ilişkin görüşmeleri yapabilir ve bizzat çalışarak görev alabilirim.

Gerek bilgisayar alanında kendi eğitimcilerimizin vereceği seminerler, gerekse kişisel eğitim amaçlı dışarıdan/üniversiteden davet edilecek eğitimcilerin vereceği eğitimlerin düzenlenmesi, tanıtımı, duyurulması alanlarında da koordinasyonu sağlamak amacıyla çalışabilirim.

Ayrıca insan kaynakları, psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetlerini severek vereceğimi zaten biliyorsunuz.

Gün gelir “Çok Özel Kurs Merkezi” ortaya çıkarsa, o zaman tarafıma verilecek görevleri, hayallerimizin gerçekleşmesine sunulan fırsat” olarak değerlendireceğimi de bildirmek isterim.

B.    Tanıtım

Ne iş yaparsanız yapın, yaptığınız iş bedavaya altın dağıtmak bile olsa tanıtımını yapmazsanız daha geniş kitlelere ulaşmak bir hayal olacaktır.

Şu anda kullınılan otobüs içi afiş, e-posta gönderimi, sms gönderimi, gazete ve radyo reklamlarının yanısıra yapılabilecek başka çalışmalar da olduğunu belirtmek isterim.

 

 1. Kollektif Kimlik Oluşturma Çalışmaları

Verilecek bir Kurs Merkezi Kart ve kurulacak Kurs Merkezi Mezunları Derneği sayesinde 10 yılı aşkın süredir kursa gelmiş binlerce kişinin kollektif kimliğe sahip hale getirmenin neler kazandıracağını biliyorsunuz. Bu sayede çok güçlü bir veritabanına sahip olan kurumumuz, verdiğimiz kartın indirim kartı olarak kullanılmasını sağlayarak,kurumlarla ilişkilerimizi de güçlendirecektir. Bu kişinin çevresine ulaşmamızı kolaylaştıracak. Yapılacak etkinlikler sayesinde basının da tanıtımımıza katkıda bulunması kaçınılmaz olacaktır.

Kollektif kimliğe sahip hale getirilmiş bir topluluğa yeni hizmetler sunmak daha kolay olacağı için yeni yatırımlar yapmak da daha kolay hale gelecektir. Ayrıca, dernekleşme sayesinde Avrupa Birliği destekli projeleri hazırlamamız ve sunmamız da kolaylaşacaktır.

 • ISO 9000 Belgesi

Bir çok yönden eksik olmasına rağmen, belgenin arkasına saklanan ve bu belge ile üstünlük oluşturmaya çalışan kurumlara en güzel cevap olacağı kanaatindeyim. Bununla birlikte, eğer Hizmet Yeterlik Belgesine Sahip Eğitim Programları hazırlayabilirsek, bu da alanında ilk olacaktır.

 • Kurumlarla Anlaşma

İş Adamları Dernekleri, Sanayi Odası, Ticaret Odası, Meslek Odaları, Dernekler ve Vakıflarla kurulacak güçlü bir iletişim, hem mevcut eğitim programlarına katılacak kişilerin sayısını artıracak, hem de yeni eğitim programları hazırlamamıza imkan verecektir. Bu amaçla ziyaretler yapılması ve onlara yönelik kampanyalar düzenlenmesi durumunda, uyuyan potansiyel daha hızlı şekilde uyandırılmış olacaktır…

 • Ulusal veya Uluslar arası Bağlantısı Olan Eğitimler

Eğer bir derneğin üyesi olmakla veya bir organizasyonun içinde olmakla bir alanda verilecek eğitimlerin temsilcisi olabileceksek, bu tarz fırsatları kaçırmamalıyız. Cumartesi günü gerçekleştirilen ÖzDilDer görüşmesininin takibinin çok önemli olduğunu ifade etmek isterim. Sonuçlanması halinde kurumumuza çok önemli katkılar getirecektir.

Aynı şekilde eğitim adına başka çalışmalar varsa, onları tespit etmek için araştırmaları sık şekilde yapacağımı da bilmenizi isterim.

 

 • Sunulmayanı Sunabilmek…

Basit ama farklı eğitim programlarını sunarak çok büyük bir artı puan alabileceğimiz inancındayım. Windows, Word, Excel, Powerpoint, Autocad, LKS gibi eğitimlerin yanısıra şu anda verilmeye devam edilen Photoshop, Flash, Dreamweaver’ın çok büyük artı olduğu inancındayım. Bu gibi artıları artırmak, mevcut öğrenci potansiyelini değerlendirerek yeni eğitimlere zemin hazırlayacaktır.

Bu amaçla düzenlenecek; Outlok, Outlook Express, İnternette Arama Metodları, Arama Motoru Kayıt İçin Pratik Öneriler gibi eğitimlerle meslek gruplarına yönelik hazırlanacak İş Adamının Hayatında Bilgisayar, Tıp Alanında Bilgisayar Kullanımı gibi entelektüel içerikli kurslar planlamamızın medyaya dönük yüzü olduğunu da unutmamakda fayda var.

Saygılarımla…

 

 

Kurs Merkezi Kart Özellikleri

–                      Barkodlu. Bu sayede gelen öğrenci bilgilerine ulaşılması daha kolay olacak.

–                      Anlaşmalı kurumlarda indirim kartı olarak geçecek.

–                      Ehliyet boyutunda olacağı için taşınması kolay, yıpranması zor olacak.

–                      Şık tasarım sayesinde kurumsal renkler ön planda tutulacak.

–                      Fotoğraflı tasarım sayesinde, kişiye özel.

 

Karta Sahip Olmak İçin Kurs Merkezi Ailesi Fertleri Ne Yapacak?

 

–                      Kurumumuza gelerek veya

–                      www.Kurs Merkezi.com adresinde yer alan formu doldurarak başvuruda bulunacak.

 

Bu formlar sayesinde, veritabanımız güçlü hale gelecek ve müşterilerimizin sosyal etkinlikler, yeni yatırımlar ve gelişmelerden daha hızlı haberdar olması sağlanacak.