Hakan TOPUZOĞLU

"E-Ticaret ve Sosyal Medya Uzmanı"

Eğitim Başlıkları

Dijital Pazarlama Eğitimi

Dijital pazarlama, bir firmanın veya markanın dijital ortamdaki pazarlama sürecine verilen addır. Günümüzün en yeni ve en geliştirilmeye müsait olan pazarlama yöntemidir. Dijital pazarlama yöntemleri, gelişen teknolojiye bağlı olarak, sürekli değişim göstermektedir. Bu değişiklikler; ortamlar, kullanıcı davranışları, satın alma alışkanlıkları, satış yöntemleri, yeni izleme ve ölçümleme yöntemleri üzerinde etkili olmaktadır. Dijital pazarlamadan verim almak için öncelikle bir dijital pazarlama stratejisi oluşturulmalıdır. Söz konusu eğitimde bu stratejinin temelleri üzerinde durularak kullanıcı etkileşimi ve kullanıcı davranışı verileri analiz edilerek daha etkin pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi amaçlanır.

İçerik (Özet)

  • Dijital Pazarlama Taktikleri
  • Arama Motoru Pazarlama
  • Online Pazarlama Araçları
  • E posta pazarlama
  • Sosyal medya pazarlama
  • Analitik Pazarlama
  • Strateji ve Planlama

* Dijital Pazarlama Eğitimi Detayları, ayrı bir dosya olarak ekte sunulmuştur.

Pratik Programcılık: Filemaker

(48 Saat)

Büro içi programları rahatlıkla yapabileceğiniz Filemaker programının kullanımı ve program yazılmasına ilişkin bilgiler verilerek, örnek program yapılması anlatılan bu seminerlerle hayatınız daha kolay hale gelecektir.

“Amerika’da genel müdürler dahil olmak üzere üst düzey yöneticilerin tamamı, kendi işini kendi yapmaya çalışıyor” şeklinde bilgi içeren bir yazı okumuştum. Sonra düşündüm, fotokopicilik ve çaycılık mesleklerinin Türkiye’de bir meslek olarak kabul edildiği, oysa yurt dışında şirketteki herkesin ulaşabileceği bir noktada bulunan fotokopi makinasının ortaklaşa kullanıldığını, çayı da çay makinalarından çalışanları kendinin aldığını farkettim. Filemaker da tam olarak bu mantıktan doğmuş olsa gerek düşüncesiyle, kendi çabalarımla öğrendiğim bu programı yöneticilik yapan herkesin öğrenmesinin faydalı olacağına inandım. Bununla ilgili olarak kısa bir ders notu hazırladım. Ayrıntılı not hazırlığım ise devam etmektedir. Filemaker çok yetenekli bir veritabanıdır. Bu program ile kendi programlarınızı yazabilirsiniz. İsterseniz Internet’ten girdiğiniz kayıtlar anında programınıza kaydedilir yada ağdan paylaşıma rahatlıkla açabilirsiniz. Stok, Cari, Öğrenci Kayıtları, Siparişler, Market Programı, Emlak Programı vb. pekçok programı yapmanız mümkün. Kısacası veritakibi Filemaker ile çok kolay.

İçerik Yönetim Sistemleri İle Web Sitesi Yapımı
(48 Saat)

Günümüzde web sitesine olan ihtiyaç sürekli artmaktadır. Kurum ve kuruluşlar ile üst düzey yöneticiler, bazen hobi olarak, bazen ise profesyonel anlamda bilgilerini paylaşmak için web sitesine ihtiyaç duyarlar. Yüksek maliyetler ödemek ve birine bağımlı olmak yerine, hızlı şekilde çözüm üretmek isteyen herkesin katılabileceği bu eğitimlerin sonucunda normal bir tanıtım sitesinden, alışveriş sitesine kadar her türlü siteyi kendiniz yapabilecek ve işletebilecek duruma geleceksiniz. Eğitim içeriğinde;

 1. WordPress ile Blog Yapımı , 2. Joomla ile Tanıtım Sitesi Yapımı

3. Opencart ile Alışveriş Sitesi Yapımı, 4. Fotoğraf Düzenleme Programlarının kullanımı

Opencart

(48 Saat)

– Opencart Nedir? – Ücretli midir?
– Açık Kaynak Kod Kavramı – Ücretsiz olması yetersiz olduğu anlamına mı gelir?
– Hangi aşamaya kadar benim için yeterli olacak?

– Hosting Kavramı ve Hosting Yönetimi, CPanel Kullanımı
– Kategori, Marka, Ürün Ekleme

– Açmış olduğunuz mağazanın reklamı için yapmanız gerekenler. Hepsi bu eğitimde.