Hakan TOPUZOĞLU

"E-Ticaret ve Sosyal Medya Uzmanı"

E-MAİLSİZ MİLYONER

 

İşsizin biri, temizlik işleri için Microsoft’a başvurur. İnsan Kaynakları, bir öngörüşmenin ardından test ( gösterilen yeri temizlemer) yaparlar ve “işe alındın, e-mail adresini ver, sana başvuru formunu göndereyim, aynı zamanda, işe başlamak için geleceğin günü bildiririm” der.

Adam çaresiz, bilgisayarının ve dolayısı ile e-mail adresinin olmadığını söyler.

İnsan Kaynakları’ndan, onun adına üzüldüklerini, fakat e-mail’i yoksa, kendisinin de varolmadığını ve kendisi de olmadığı için işe alınamayacağını söylerler.

Adam umutsuzca, ne yapacağını bilmeden, cebinde sadece 10$ ile çıkar. Ve bir markete girerek 10 kiloluk bir kasa domates alır. Kapı kapı dolaşarak, 2 saat içersinde sermayesini ikiye katlar. Işlemi birkaç kez daha tekrar eder ve akşam eve döndüğünde 60$’ı vardır. Ve bu şekilde yaşayabileceğini anlar, her sabah erkenden evinden çıkar ve akşam geç saatlere kadar çalışır, ve her gün parasını üçe, dörde katlar.
Az bir zaman sonra, bir el arabası alır, bunu bir kamyonla değiştirir ve bir süre sonra artık, birçok araçtan oluşan bir nakliye şirketi sahibidir. 5 sene geçer, adamımız Birleşik Devletlerin en büyük gıda nakliye şirketlerinden bir tanesinin sahibidir. Artık ailesini ve geleceğini düşünmektedir ve hayat sigortası yaptırmaya karar verir. Bir sigorta şirketini arar, kendine uygun bir plan seçer ve konuşma biterken, sigortacı, teklifi gönderebilmek için adamın e-mail adresini ister. Adam e-mail ‘inin olmadığını söyler. “
Şaşırtıcı, der sigortacı, “E-mail’iniz yok ve bu hanedanlığı kurabildiniz, düşünün, ya bir de e-mail adresiniz olsaydı..” Adam düşünür ve şu cevabı verir: – Microsoft’ta temizlikçi olurdum!!!
Bu hikayeden alınacak dersler :
1- İnternet, hayatının çözümü değildir.
2- Eğer Microsoft’ta temizlikçi olmak istiyorsan e-mail adresi edinin.
3- Eğer e-mail’in yoksa ve çok çalışıyorsan, zengin olabilirsin.
4- Eğer bu hikayeyi e-mail vasıtası ile aldıysan, temizlikçi olma şansın milyoner olma şansından daha fazla
Geri
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
E-posta